بیت‌کوینر

راه‌نمای سواد رسانه‌ای و اقتصاد دیجیتال در روزگار نو...

بیت‌کوینر

راه‌نمای سواد رسانه‌ای و اقتصاد دیجیتال در روزگار نو...

خبر فوری - غیر درس‌نامه‌ای

بیت‌کوینر | شنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۵، ۱۰:۳۸ ب.ظ | ۰ Komento(j)نظر

سلام

از این‌که برخلاف روزهای قبل، ن‌تونست‌م مطالب رو سریع‌تر به‌روز کن‌م معذرت می‌خوام.

واقع‌یت این‌ه که مطلب مربوط به تاریخ‌چه‌ی اقتصاد تا حدی نوشت‌ه شد ولی کاملا تمام ن‌شده بود که تصمیم گرفت‌م بعدا تکمیل‌ش کن‌م ولی متأسف‌انه تایم‌ی برای انجام‌ش میسر ن‌شد به علاوه گوشی هم‌راه‌م هم گم(مفقود) شد و چند روز هم دنبال کارهای اون بودم.

علی ایّ حال این تجربه رو هم به اشتراک می‌ذارم تا اگه کس‌ی دچار این نوع مفقودی یا سرقت شد مراحل رو برای اقدامات ضروری و مثمر در جریان باش‌ه.

  1. در صورت مفقودی/سرقت گوشی در اسرع وقت با مراجعه به دفاتر خدمات دولت‌ی یا مراکز مربوط‌ه‌ی اپراتور نسبت به غیر فعال‌سازی سیم‌کارت‌هاتون اقدام ب‌کن‌ین.
  2. مرجله‌ی بعد اعلام مفقودی/سرقت خود کالای دیجیتال هست (این‌جا گوشی)؛ برای انجام این‌کار دو راه‌کار وجود داره که هر دو این‌جا ذکر میش‌ن:
    1. با مراجعه به مراجع قضایی (دادسرای انقلاب قوی‌ قضاییه‌ی شهرتون ) نسبت به تنظیم دادنامه و شکوائیه اقدام کن‌ین و پس از طی مراحل مربوط به دریافت کد ثنا و الصاق تمبر، دستور دادستان یا معاون‌شون برای اقدام رو به کلانتری محل مربوط‌ه ارائه ب‌دین. این‌جا در صورت‌ی که لازم باش‌ه شاید شما رو به ستاد آگاهی نیروی انتظامی شهرستان هم ارجاع ب‌دن. و بعد از اون منتظر ادامه‌ی مراحل باید باش‌ین. (هزینه‌ای که این کار برای من در تاریخ ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ داشت، ۲۰۰۰۰ تومان بود که ۵۰۰۰ تومان‌ش به عنوان تهیه و تنظیم شکوا‌ئیه که فرم مخصوص خودش رو داشت و توسط عریضه‌نویس دادگستری انجام شد، ۱۰۰۰۰ تومان برای تهیه‌ی کد ثنا اخذ شد {البته محل مربوط‌ه ذکر کرده بود که هزینه‌های دریافت‌ی صرف زندان‌یان جرایم مال‌ی می‌ش‌ن و طیب‌خاطری از این‌نظر تو پرداخت‌ها وجود داشت} و ۵۰۰۰ تومان باقی‌مانده هم هزینه‌ی تمبر مربوط‌ه بود.) --> البته گویا بعضی از مراکز مخابراتی هم این‌کارهای رو خودشون تو دایره‌ی حقوق‌ی و قضایی (جایی که درخواست پی‌گیری شماره تلفن‌ها و پرینت تماس‌ها رو ارائه می‌دن) انجام می‌دن ولی مرکز مخابرات‌ی که من مراحعه کرده بودم چنین خدمات‌ی ن‌داشت)
    2. با مراجعه به وب‌سایت http://www.hamyab24.com و طی مراحل وارد کردن شماره سریال کالا‌ی مفقودی، تکمیل فرم درخواست پی‌گیری و پرداخت هزینه‌های مربوط‌ه (که در هم‌این تاریخ برای مورد من ۱۹۷۰۰تومان شد) می‌تون‌ین اقدام کن‌ین.

الیته شرکت‌ها گوگل و اپل هم راه‌کارهایی رو برای Trackingگوشی‌ها پیش‌نهاد کردن که من در مورد گوشی اندرویدی‌م از گوگل اقدام کردم و صفحه‌ی مربوط‌ه باز ن‌شد که احتمالا به دلیل عدم پشت‌ی‌بان‌ی از این سرویس تو ایران باش‌ه. در مورد اپل هم اطلاع‌ی ن‌دارم.

امیدوارم هیج‌وقت مورد مفقودی/سرقت‌ی ن‌داشت‌ه باش‌ین و اگه دچار چنین وضع‌ی شدین هرچه سریع‌تر حل و فصل ب‌ش‌ه. اطلاع‌ات تکمیل‌ی و بعدی در این‌باره در هم‌این پست به‌روز رس‌ان‌ی خواه‌ند شد.

آپدیت ۱۷/اسفند/۱۳۹۵: برای درخواست ردگیری گوشی‌تون توسط اپراتورها کدهای زیر رو به هم‌راه شماره سریال گوشی‌تون ارسال کن‌ین:

برای هم‌راه اول - از خط دائم‌ی کد

*10*2141*IMEI#

برای ایران‌سل - که هزینه‌ای ۱۰۰تومن‌ی هم داره

*6101#

و باقی مراحل رو طبق راه‌نما ادامه ب‌دین.

Komentoj-نظرات (۰)

Nek Komenton ankoraŭ!!هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

Sendu Komenton!!ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی